Uudet sivut osoitteessa: hernesaariseura.fi

Anja Kailalle Pro Helsinki -mitali

Anja Kaila ja Pirjo Tulikukka

Munkkisaari-Hernesaari-Seura ry:n pitkäaikainen sihteeri Anja Kaila (kuvassa vasemmalla) sai seuran vuosikokouksen yhteydessä tiistaina 8.5.2007 Pro Helsinki -mitalin nro 180. Mitalin luovutti hänelle Helsingin Kaupunginosayhdistysten Liitto ry:n (Helka) toiminnanjohtaja Pirjo Tulikukka (kuvassa oikealla).

Anja Kaila on toiminut seuran sihteerinä 18 vuotta ja ollut keskeinen hahmo toiminnassa koko seuran olemassaolon ajan. Seuran puheenjohtaja Majsa Kunnari luonnehtikin häntä puheessaan seuran sieluksi.

Lisätietoja Pro Helsinki -mitalista ja lista kaikista mitalin saaneista on Helkan mitalisivulla.

Alla vielä kaksi kuvaa mitalin luovuttamistilaisuudesta.

Puhe
Seuran puheenjohtaja Majsa Kunnari (vasemmalla) piti puheen.

Pro Helsinki -mitali
Pirjo Tulikukka kiinnittää mitalin Anja Kailan rinnukseen.

 

 

MUHEIRA.FI

  • Muheira.fi oli Munkkisaari-Hernesaari-Seura ry:n ylläpitämä kaupunginosasivusto. Näillä sivuilla on sivuston arkisto vuosilta 2006–2017. Kirjoitusten kommentointi on poistettu käytöstä.
  • Asukasyhdistyksen nimi on nykyisin Hernesaari-seura ry ja sen uudet sivut ovat osoitteessa:
  • hernesaariseura.fi